Ewa Rzońca podopieczna Fundacji Życie z Rakiem

Ewa Rzońca

nowotwór złośliwy lewej piersi

Cel zbiórki:

Nierefundowana terapia w Niemczech

Historia Ewy

W styczniu 2018 roku podczas kontrolnej wizyty onkolog wykonał biopsję cienkoigłoową. Zaniepokojony jej wynikiem, zalecił wykonać mammografię i biopsję gruboigłową. 6 lutego 2018 odebrałam wyniki z biopsji - nowotwór złośliwy lewej piersi. Konsylium lekarskie ustaliło tok leczenia: chemioterapia, mastektomia, radioterapia i hormonoterapia. Przez dwa lata czułam się dobrze.


Życie nigdy mnie nie rozpieszczało dalej dostarczało mi różnych zmartwień we wrześniu 2019 roku poważnie rozchorował się mój mąż, w grudniu zmarł mój tato to wszystko zaskutkowało złym samopoczuciem. W styczniu 2020 roku wykonałam badania kontrolne : gastroskopię, kolonoskopię i rezonans magnetyczny. Wynik rezonansu okazał się przerażający przerzuty do kości i kręgosłupa.


Zawsze uważałam ,że pozytywne myślenie jest drogą do sukcesu, kto inny jak nie Ja da radę. Ta ostatnia diagnoza zwaliła mnie z nóg tak w przenośni jak i w rzeczywistości - przestałam chodzić, mój kręgosłup się złamał. W związku z trudną sytuacją domową lekarz podjął decyzję o skierowaniu mnie do hospicjum w celu zapewnienia mi opieki paliatywnej i załagodzeniu bólu. W hospicjum przebywałam trzy tygodnie następnie wspólnie z rodziną podjęliśmy decyzję że będę się leczyć w Niemczech.


Jestem już po konsultacjach i czterotygodniowej terapii. Koszt tygodniowej kuracji w klinice to około 2000 euro do tego dochodzą koszty związane z dojazdem(750km w jedną stronę), noclegów, wyżywienia oraz dodatkowych leków. Zaproponowana przez niemiecką klinikę terapia ma wysokie szanse powodzenia również w moim przypadku. Nie jest jednak refundowana. Jest mi bardzo ciężko mówić publicznie o mojej chorobie i prosić o wsparcie finansowe. Dwa lata walki z chorobą nauczyło mnie pokory wiem, że bez pomocy Ludzi dobrej woli nie wygram tej walki. Każda wpłacona kwota jest dla mnie dużym wsparciem. Jeśli ktoś z Państwa chciałby mi pomóc z całego serca dziękuję. Ja i moi bliscy wierzymy, że cuda się zdarzają .

Wpłaty na rzecz Ewy możesz dokonać na konto Fundacji Życie z Rakiem:

Fundacja Życie z Rakiem

KONTO: 26 1240 6074 1111 0010 9705 7166

Pamiętaj, żeby w tytule dopisać "DLA EWY RZOŃCY"