Edyta Koscielak podopieczna Fundacji Życie z Rakiem

Edyta Koscielak

Rak jellita grubego

Cel zbiórki:

Nierefundowane leczenie onkologiczne.

Historia Edyty

Mam na imię Edyta jestem ciepłą, energiczną osobą kocham przyrodę i aktywny tryb życia. Niestety od 2019 r zmagam się z tak ciężką chorobą jaką jest nowotwór złośliwy jelita grubego. W tym że właśnie roku przeszłam pierwszą operację po której zaczęłam leczenie chemią tabletkową. Jednak z uwagi na dużą toksyczność co spowodowało udar niedokrwienny muzgu leczenie zostało przerwane. W kwietniu 2020r badanie PET wykazało wznowę choroby i konieczność kolejnego leczenia chemią i przygotowanie do kolejnej operacji.


W 2021r kolejna operacja usunięcia guzów plus hipec. Niestety pierwotnego guza nie było możliwości usunąć ze względu na zagrożenie życia. Kolejne leczenie radioterapią niestety też nie przyniosły efektu. Więc w dalszym ciągu zmagam się z chorobą. Kolejna chemia. Badania obrazowe pokazały że chemia nie zatrzymała rozwoju choroby wręcz odwrotnie doszły nowe przerzuty do węzłów chłonnych oraz przetoka i naciek na przyległe narządy.


Dodatkowo zostały zrobione badania genetyczne w Polsce i w Stanach Zjednoczonych, które wykazały mutacje genów i brak możliwości leczenia na tym etapie w Polsce na NFZ. Zmuszona byłam podjąć leczenie, które w Polsce jest nie refundowane i kosztuje około 7000 zł do 10000 zł miesięcznie. Jestem po konsultacji kwalifikujacej mnie do leczenia w Niemczech niestety na to potrzebne są ogromne środki. Wiem że jest dużo osób które są w potrzebie ja również zmuszona byłam do nich dołączyć gdyż wydatki na leczenie przerosły moje możliwości. Chętnym, którzy mogliby wesprzeć dalsze moje leczenie z całego serca dziękuję Ja i cała moja rodzina.


Wpłaty na rzecz Edyty możesz dokonać na konto Fundacji Życie z Rakiem:

Fundacja Życie z Rakiem

KONTO: 26 1240 6074 1111 0010 9705 7166

Pamiętaj, żeby w tytule dopisać "DLA EDYTY KOŚCIELAK"